איך להתכונן לצילומים

   אין זה סוד שהערובה לצילום דיוקן (פורטרט) מוצלח הוא לא רק מקצועיות, כשרון ומיומנות של צלם פורטרטים, אלא גם המאמצים של המודל. במאמר זה אני אגלה כמה סודות ואתן טיפים על איך להתכונן לצילומים, בין אם זה בסטודיו או בטבע.

   אז החלטת כי כל התמונות שצולמו בטלפון הסלולארי או במצלמה פשוטה, שונות לגמרי מאיך שאת רואה את עצמך במראה ורוצה משהו יוצא דופן, עם תאורה טובה ונכונה (כן, כן, זה הדבר החשוב ביותר בצילום פורטרטים), תמונות שבהן את לא נראית כמו בתמונת פספורט. את יצרת קשר עם צלם הפורטרטים וקבעתם תאריך ליום הצילומים.

   אבל קודם יש לעשות הכנות:

• הקפידי לישון מספיק בלילה שלפני הצילומים. אף מאפר לא יצליח להסתיר שקיות מתחת לעיניים, ואם נס גדול ייפול ותמצאי מאפר שמסוגל להתמודד עם בעיה זו, אני יכולה לברך אותך, אבל לעתים קרובות יותר זה נראה לא טבעי. לחילופין, אם את חושבת שתוכנת הפוטושופ יכולה לעשות פלאים, אז כן, את צודקת. אבל! את שואפת לכך שכל תמונה תיראה נהדר, ואף צלם לא יבצע תיקונים יסודיים של 100, 200 או אפילו 1000 תמונות מסשן צילומים. לכן, הקשיבי לעצה זו.

• ודאי כי הציפורניים בכפות הידיים והרגליים נצבעו בגווני עור בהירים. הרשי לי להסביר מדוע. אם יש לך פורטרט רחב, הכולל ידיים חינניות ויפות במסגרת, אז לדוגמה, ציפורניים אדומות יכולות להסיח את תשומת הלב מהעיניים שלך. או שאת מתכננת לשנות את הלבוש כמה פעמים לאורך הצילומים, וציפורניים בצבע מסוים לא יכולות להתאים לכל פריט המלתחה. עדיף לעשות "פרנץ' מניקור" או להשתמש בלכה שקופה.

• נעבור לשאלה: מה יש לקחת איתך לסט הצילומים. בחרי מראש מארון את הבגדים שבהם את נראית הכי יפה. קחי אביזרים שונים: צעיפים, תכשיטים, מטריות מעניינות וכו'. את אף פעם לא תדעי מראש מה עשוי להיות שימושי. (לדוגמה, אנשים באים אליי לפחות עם מזוודה מלאה בבגדים, גם אם יצולמו רק מספר דמויות). תמיד לבדוק שכל הבגדים הם נקיים (כתם על השמלה האהובה עליך יכול לקלקל את מצב הרוח בזמן הצילומים). גהצי את הבגדים ותדאגי שלא יתקמטו בדרך. כמובן, שאם הצילומים הם בתוך סטודיו, סביר להניח שיהיה שם מגהץ, אבל מי רוצה לבלות זמן יקר עם המגהץ, כאשר הרפתקה מרגשת בעולם צילום ממתינה לך?

1 הקפידי לשטוף את השיער לפני הצילומים ואל תשתמשי במוצרי עיצוב לשיער.

• דאגי לעצב את הגבות יום לפני. בפורטרט גדול ניתן לראות כל פרט וגבות מטופחות רק תורמות להבעה. ככלל, לאחר עיצוב הגבות העור הוא אדום. כמובן, שאיפור יכול לעזור, אבל אנחנו לא צריכים צרות מיותרות.

• אם את רוצה להיראות שזופה, תדאגי לכך מראש. שבוע לפני הצילומים תתחילי ללכת למכון השיזוף. או להשתמש בקרם ברונזר (שניסית אותו בעבר). ובשום מקרה לא לעשות את זה יום לפני הצילום. לפעמים ההפתעות לא נעימות בכלל…

• ביום הצילומים, לא להתאמץ. לא רצוי לעסוק בכל פעילות גופנית קשה. דוגמניות מקצועיות יודעות כמה זה קשה – לעשות פוזות למצלמה. סביר להניח שתתעייפי נפשית ופיזית. לכן, מוטב שלא להחמיר את המצב.

• הקפידי לבוא לצילומים רק במצב רוח חיובי. צלם טוב יודע איך ללכוד את המצב הרוח המשתקף במראה וגישה. לכן, לפני שאת יוצאת מהבית, תאזיני למוזיקה האהובה עלייך או תאכלי משהו טעים וקל.

לסיכום, הנה רשימה של מה לעשות ומה לא לעשות לפני הצילומים:

1. תישני היטב

2. תעשי מניקור עם לכה בצבע העור או שקוף

3. כבסי וגהצי את הבגדים

4. תחפפי את השיער

5. סדרי את הגבות יום לפני

6. תדאגי לשיזוף כמה ימים לפני

7. תנוחי ותאזיני למוזיקה